Both Mária üzente 12 éve
Nagyon romantikus voltál Zsuzsikám!Habár nem vagyok iszákos,de azért egy kékfrankos mellett,elbeszélgetnék.Nem utasitanék vissza egy-két töpörtyüs pogácsát.Zenét?Azt csak vidámat!
schrancz Erika üzente 12 éve
Rádiné Zsuzsa üzente 12 éve
Garáz József üzente 12 éve
Rádiné Zsuzsa üzente 12 éve
Józsikám gyertyafénynél, egy hangulatos kis pincében megkóstolgatnánk ugye milyen finom borocska termett Kőszeghegyalján........ talán odatévedne a vén cigány is, abból a távoli messze világból, s húzná a fülünkbe a nótánkat.
Mit is ??? Neked mi a kedvenc nótád ???
Na várj csak, de szép magyar nóták is vannak, az én nagyapámnak, nyugodjon békében nagyon szép hangja volt, ha neki eresztette, hát a elhallatszott a falu másik részére is, a csillagfényes nyári éjszakában...
Garáz József üzente 12 éve
Miclausné Király Erzsébet üzente 12 éve
Csernus Sándorné üzente 12 éve
schrancz Erika üzente 12 éve
Erzsikém, ezek a pincék nem nagyok. Egy-egy család tulajdona. Általában egy
hoszú asztal, padok, és a boroshordók vannak benne.
A tulajdonosok nagyon szivélyesek, ha vendég jár arra, meginvitálják egy pohár vörös
borra.
Rádiné Zsuzsa üzente 12 éve
CÁKI PINCESOR - Szabadtéri Néprajzi Gyűjtemény
A Kőszeghez közeli falu feletti domb alján húzódó gesztenyésben nyolc hajdani borospince múzeumként berendezve várja a látogatókat. A pincék a XIX. század elején épültek, egy helyiségből állnak, zsúptetősek, boronafalúak. Az 1890-es évek filoxéria járványáig ezekben az épületekben préselték a szőlőt, itt tárolták a bort és a gyümölcsöt. A pincék többségében szépen faragott főfás, oldalorsós, kősúlyos prés áll, melyek közül a legrégebbi a rajta lévő felirat tanúsága szerint 1778-ban készült.
Két épülete időszaki kiállítótérként működik, jelenleg Kőszeg-hegyalja növényvilágát és a Nyugat-dunántúli kádármesterséget bemutatva.
Miclausné Király Erzsébet üzente 12 éve
De bájos kis házikók! ...általában milyen mély,hosszú egy ilyen pince?
A mi vidékünkön Szentimrén, nagyon hosszú ,alagútszerü pincék vannak..