Természet: Az 1848–49-S FORRADALOM ÉS SZABADSÁGHARC megünneplése Háromszéken

Szeretettel köszöntelek a Természet baráti kör közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz, Szeretettel köszöntelek a Természet baráti kör közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz,s máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 738 fő
 • Képek - 17353 db
 • Videók - 6885 db
 • Blogbejegyzések - 16352 db
 • Fórumtémák - 16 db
 • Linkek - 34 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
TERMÉSZET BARÁTI KÖR vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a Természet baráti kör közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz, Szeretettel köszöntelek a Természet baráti kör közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz,s máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 738 fő
 • Képek - 17353 db
 • Videók - 6885 db
 • Blogbejegyzések - 16352 db
 • Fórumtémák - 16 db
 • Linkek - 34 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
TERMÉSZET BARÁTI KÖR vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a Természet baráti kör közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz, Szeretettel köszöntelek a Természet baráti kör közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz,s máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 738 fő
 • Képek - 17353 db
 • Videók - 6885 db
 • Blogbejegyzések - 16352 db
 • Fórumtémák - 16 db
 • Linkek - 34 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
TERMÉSZET BARÁTI KÖR vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a Természet baráti kör közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz, Szeretettel köszöntelek a Természet baráti kör közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz,s máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 738 fő
 • Képek - 17353 db
 • Videók - 6885 db
 • Blogbejegyzések - 16352 db
 • Fórumtémák - 16 db
 • Linkek - 34 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
TERMÉSZET BARÁTI KÖR vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

múltidéző  

2013.03.14. | 07:56

 

Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc megünneplése Háromszéken

 

network.hu


 

 

 

Sepsiszentgyörgy> Ma csütörtökA Kónya Ádám Művelődési Házban 16 órától kokárdakészítés Markó Attila parlamenti képviselő irodája szervezésében a Fürge Ujjak kézimunkakör közremű­ködésével, 12 órától az ’56-os emlékparkban a Plugor Sándor Művészeti Líceum fúvószenekarának ünnepi koncertje Se­bestyén Lajos vezényletével.

18 órától a Székely Nemzeti Múzeumban ünnepség a Nyugdíjasok Sugás Érdekvédelmi Szö­vetsége szervezésében, előadást tart Kádár Gyula történész, közreműködik: B. Piroska Klára, Vásárhelyi Katalin, Darvas László színművész, Nagy Zoltán, Lőfi Gellért, Sebestyén Lázár Enikő szoprán, a Vox Humana Kamarakórus.

Március 15., péntek


Koszorúzások a sepsiszentgyörgyi emlékműveknél: 9 órától Kiss János ágyúöntő emléktáblája (Olt utca 16. szám), 9.30-kor Incze Dániel kopjafás sírhelye (Malomgát utca) – közreműködnek a Dr. Kovács Sándor Cser­készcsapat és a Székely Mikó Kollégium ta­nulói, 10 órától Váradi–Bartalis kőtömbös kopjafa (a Váradi József Általános Iskola udvara) – közreműködnek az iskola I–IV. osztályos tanulói, 11 órától Váradi–Bartalis-vesztőhely (Őrkő) – közreműködnek a Váradi József Ál­talános Iskola V–VIII. osztályos és a Néri Szent Fülöp Általános Iskola tanulói, a Váradi–Bartalis-siralomház emléktáblája (Lá­bas Ház) – közreműködik a Mikes Kelemen Elméleti Líceum, 11.30-kor gróf Mikó Imre szobra (Erzsébet park) – közreműködik a Székely Mikó Kollégium, 12 órakor Gábor Áron- és Nicolae Bălcescu-szobor (Csíki negyed) – közreműködnek a Gödri Ferenc Ál­talános Iskola tanulói, a Vártemplom cinterme – Váradi–Bartalis emlékhely – közreműködik a Váradi József Általános Iskola református tagozata és a Református Kollégium, ’48-as kopjafás emlékmű (kilyéni református templom) – közreműködik a református egyház, valamint az óvoda és általános iskola tanulói, kőtömbös kopjafa (szotyori református temetőkert) – közreműködnek a református egy­ház, az óvoda és általános iskola tanulói, Gá­bor Áron-emléktábla (a Bod Péter Megyei Könyvtár épülete) – közreműködnek a Kós Károly Iskolaközpont tanulói, 13 órától a szemerjai csata emlékműve (a református templomkert mellett) – közreműködik a Gulliver Óvoda, 13.30-kor Kossuth Lajos-szobor (Kó­nya Ádám Művelődési Ház) – közreműködik a Magyar Férfidalárda és Kisgyörgy Ferenc, 14.30 az eprestetői csata emlékműve (Állo­más negyed) – közreműködik a 11. Székely Huszárezred, a rétyi Kováts András Ifjúsági Koncert Fúvószenekar és a városi egyesített kórusok, az Ady Endre Általános Iskola tanulói, 14.40-kor bevonulás a belvárosba a 11. Székely Huszárezred, a rétyi Kováts András Ifjúsági Koncert-fúvószenekar és a városi egyesített kórusok, a Dr. Kovács Sándor Cser­készcsapat részvételével, 15.15-kor Sza­bad­ság tér – a Virtuális Székelyföld körkép avatóünnepsége, beszédet mond Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, 15.30-kor 1848–49-es honvédemlékmű (Er­zsébet park) – közreműködik a rétyi Kováts András Ifjúsági Koncert-fúvószenekar és a Dr. Kovács Sándor Cserkészcsapat.

16 órától ünnepi műsor a színház előtti színpadon: a 11. Székely Huszárezred (a gidófalvi Szilaj Hagyományőrző Egyesü­let és a sepsiszentgyörgyi Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület tagjai) és a sepsikőröspataki Gróf Kálnoky Lovarda lovasainak bevonulása, fellép a rétyi Kováts András Ifjúsági Koncert-fúvószenekar és a városi egyesített kórusok, Varga Boglárka, a Székely Mikó Kollégium XII. osztályos tanulója, a Vox Humana kamarakórus, Kovács Magor István, a Székely Mikó Kollégium XI. osztályos tanulója, Barabás Lajos (ének), Lőfi Gellért (zongora), ünnepi beszédet mond Antal Árpád András polgármester, az Erdélyi Magyar Ifjak szónokversenyének győztese, Semjén Zsolt, Ma­gyarország miniszterelnök-helyettese, áldást mond Incze Zsolt református esperes, műsorvezető: Pakot István, karnagyok: Maksai József, László Attila, Sipos Zoltán, Szilágyi Zsolt Herbert, Szilágyi Andrea, Szőcs Melinda, Lőfi Gellért, Venczel Anna.

Kézdivásárhely - Pénteken


9 órától ökumenikus istentisztelet a református templomban, 10 órától az Apor Péter Szakközépiskola diákjai koszorúznak a Bem József-szobornál, a Bod Péter Tanítóképző tanulóinak ünnepi műsora és koszorúzás a Szacsvay János-domborműnél, a Gábor Áron Műszaki Oktatási Központ diákjainak megemlékező műsora az iskola udvarán, a Petőfi Sándor Általános Iskola és a hajdúböszörményi Bethlen Gábor Általános Iskola tanulói koszorúznak a Petőfi-domborműnél, és ünnepi műsor az iskola udvarán álló Petőfi-szobornál, 10.20-kor a Református Kollégium és a Mezőtúri Református Kollégium diákjainak és oktatóinak, a református egyházközség képviselőinek, valamint a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom tagjainak közös ünnepi műsora és koszorúzása a Hősök emlékművénél, 10.30-kor a Bod Péter Tanítóképző tanulóinak ünnepi műsora és koszorúzás a Kossuth Lajos-szobornál, a Turóczi Mózes Általános Iskola megemlékező műsora és koszorúzás Turóczi Mózes sírjánál és szobránál, 10.50-kor a Molnár Józsiás Általános Iskola tanulói és tanárai, valamint a paksi küldöttség koszorúz és ad műsort a Molnár Józsiás-mauzóleumnál, 12 órakor a Nagy Mózes Elméleti Líceum műsora és koszorúzás az eresztevényi Gábor Áron-emlékműnél, 15 órakor a Gábor Áron Műszaki Oktatási Központ és a berecki Comenius Általános Iskola tanulóinak és tanárainak megemlékező műsora Bereckben.

A Gábor Áron téren 11.15-kor a városi iskolák, a hagyományőrző csapatok és a környező falvak képviselőinek felvonulása, a déli harangszó után ünnepi műsor a Tanulók Klubjának fúvószenekara, Mihály Ernő és a Metropolis zenekar, a Nagy Mózes Elméleti Líceum énekesei, valamint a Bod Péter Tanítóképző énekkara közreműködésével, hegedűn kísér Ábri Béla zenetanár. Az ünnepségen részt vesz Semjén Zsolt, Magyarország miniszterelnök-helyettese, Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, Olosz Gergely szenátor és Fejér László Ödön képviselő, valamint a testvérvárosok küldöttei. Áldást mond ft. Vargha Béla főesperes és Beder Imre lelkipásztor. A műsor a székely zászlók felvonásával végződik.

Nyergestető - Ma 14 órától
csütörtök


 

ünnepi műsort adnak elő és koszorúznak a kézdivásárhelyi Bod Péter Tanítóképző és a debreceni Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola Gyakorló Általános Iskolájának tanulói és tanárai, valamint az Apor Péter Szakközépiskola, a Március 15. Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium, és a kászonújfalusi Tuzson János Általános Iskola diákjai és oktatói.

Kovászna  -  Pénteken 14 órakor

 

felvonulás az erdészeti hivatal elől, részt vesznek a zabolai és barátosi lovasok és szekeresek, a Ferencz Ernő Református Fúvósegylet. A központi parkolóban felállított színpadnál beszédet mond nt. Balogh Zoltán lelkész, Kovács Gábor katolikus esperes, Sepsiszéki Nagy Balázs néprajzkutató, Thiesz János polgármester, majd a szónokverseny nyertese. Részt vesznek a város összevont kórusai, a barátosi fúvósegylet, a kovásznai ifjúsági fúvószenekar. Utána koszorúzás a belvárosi református templom kertjében lévő emlékműnél, közreműködik a Havadtői Sándor Cserkészcsoport.

Orbaiszék - Pénteken


Csomakőrösön 12 órától megemlékezés a református templomban, utána koszorúzás a Kőrösi Csoma Sándor-szobornál.

Tamásfalván 10 órától koszorúzás a turulmadaras emlékműnél, utána ünnepi műsor a kultúrotthonban, meghívott a faluból elszármazott Ambrus Attila, a Brassói La­pok főszerkesztője, a MÚRE elnöke.
Zágonban 13.30-kor felvonulás a központi parkban lévő emlékműhöz, szónoklatot mond Olosz Gergely szenátor, Semjén Zsolt, Magyarország miniszterelnök-helyettese, jelen lesz Tamás Sándor megyeitanács-elnök, Márton Árpád képviselő. Ün­nepi műsorral lépnek fel a helyi iskola tanulói, a Mikes Kelemen Vegyes Kar, az ifjúsági fúvószenekar, Papolcon 16 órától ünnepi istentisztelet a református templomban, utána az iskolások ünnepi műsora, fellép a papolci vegyes kar, majd Kiss Sándor huszárezredes emlékplakettjének megkoszorúzása. Ezt követően a fúvószenekar kíséretében a kultúrotthon melletti ’48-as és világháborús hősök emlékművéhez vonulnak, a koszorúzást megelőzően ünnepi beszédet mond Kis József polgármester, Márton Árpád parlamenti képviselő.

Barót
  -  Ma

csütörtök


17 órától megemlékezés és koszorúzás a Beke-emléktáblánál (Víz utca) – társszervező az Erdélyi Magyar Ifjak baróti szervezete, 17.30-tól megemlékezés és koszorúzás a Zathureczky-temetőben – társszervező a baróti református egyházközség és a Zathureczky Gyula Kórus.

Pénteken
14 órától ünnepi műsor

 

Baikó Lajos emlékművénél – szervező a Baróti Szabó Dávid Középiskola diáktanácsa, 15 órától megemlékezés a véczeri emlékműnél, fellép a köpeci Hangafa Fúvószenekar, Farkas Boglárka, Szebeni Edina, ünnepi szóno­kok: Márton Árpád parlamenti képviselő (RMDSZ), Kencse Sándor városi tanácstag (EMNP), Szilágyi Sándor Róbert városi tanácstag (MPP), Szabó Előd ürmösi unitárius lelkész, 16 órától a hagyományőrző székely huszárok, a Csala Kürtje Fúvós­zenekar és a Princess Mazsorettcsoport felvonulása a város utcáin, megemlékezés a Kossuth-domborműnél (a volt Korona Szálló előtt) – társszervező a BAKI csoport és a ZIKE, megemlékezés a Diákdombon, fellép Máthé Melinda, a Gyöngyharmat gyermekkórus, Pető Melinda (Bibarc­falva), Szabó Zsuzsanna, a Zathureczky Gyula Kórus, ünnepi beszédet mond: Lázár-Kiss Barna polgármester, Balaicz Zoltán, Zala­egerszeg város alpolgármestere, Csikány Tamás ezredes, hadtörténész (Zrínyi Mik­lós Nemzetvédelmi Egyetem, Budapest).

Bodvaj - Ma
csütörtök

 

a kohónál 13.50 órakor toborzó a nagybaconi fúvószenekar közreműködésével, 14 órakor kezdődik az ünnepi műsor, köszöntők, ünnepi beszédek hangzanak el, fellép a bibarcfalvi református egyházköz­ség férfikórusa, Benedek Huszár János (Kisbacon), Csog Csenge Emese erdőfülei tanuló, az Országos Dávid Ferenc Ifjúsági Egylet február végén lezajlott népdaléneklő versenyének első helyezettje, Pető Melinda (Barót), a zalaegerszegi Deák Ferenc és Széchenyi István Szakközépiskola diákjai, Csikány Tamás ezredes, hadtörténész, tanszékvezető egyetemi tanár (Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem, Budapest), Ben­kő Krisztina (Nagyajta), Kisgyörgy Helga és Kisgyörgy Edina (Bölöni Farkas Sándor Általános Iskola), Bodosi Tímea (Száraz­ajta), a bibarcfalvi református egyházköz­ség férfikórusa, a nagybaconi fúvószenekar, imát és áldást mond Andorkó Ferenc vargyasi unitárius lelkész.

Háromszék

Címkék:

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Ez történt a közösségben:

Rádiné Zsuzsa írta 3 órája a(z) Időjárás és ember kapcsolata – HUMÁNMETEOROLÓGIA fórumtémában:

TARTÓS KERINGÉSI PROBLÉMÁKRA KÉSZÜLJÖN!...

Rádiné Zsuzsa írta 3 órája a(z) MAI NAPI KALENDÁRIUM fórumtémában:

NOVEMBER 21. EZEN A NAPON - 12 kilométeres LÉGI...

Rádiné Zsuzsa írta 3 órája a(z) IDÉZETEK fórumtémában:

Soha ne hagyd, hogy éreztessék veled, hogy kicsi ...

Rádiné Zsuzsa írta 3 órája a(z) SZÉP VERSEK fórumtémában:

Koós Attila : KERTEMBE LÉP Kertembe lép az Ősz. Bölcs ...

Rádiné Zsuzsa írta 3 órája a(z) Aranyosi Ervin: Úgy izgulok képhez:

Aranyosi_ervin_ugy_izgulok_2109633_6666_s

Ha beköszönt majd a hideg tél, miben lelek örömet? Eleséget...

Miclausné Király Erzsébet 4 órája új blogbejegyzést írt: Tamási Áron: IGAZAK ÁLMA

Miclausné Király Erzsébet 4 órája új képet töltött fel:

Aranyosi_ervin_ugy_izgulok_2109633_6666_s

Rádiné Zsuzsa 11 órája új videót töltött fel:

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu