Természet: TUSVÁNYOS 2014 - VÉGLEGES PROGRAM

Szeretettel köszöntelek a Természet baráti kör közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz, Szeretettel köszöntelek a Természet baráti kör közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz,s máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

  • Tagok - 705 fő
  • Képek - 16921 db
  • Videók - 5688 db
  • Blogbejegyzések - 13089 db
  • Fórumtémák - 16 db
  • Linkek - 34 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
TERMÉSZET BARÁTI KÖR vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a Természet baráti kör közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz, Szeretettel köszöntelek a Természet baráti kör közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz,s máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

  • Tagok - 705 fő
  • Képek - 16921 db
  • Videók - 5688 db
  • Blogbejegyzések - 13089 db
  • Fórumtémák - 16 db
  • Linkek - 34 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
TERMÉSZET BARÁTI KÖR vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a Természet baráti kör közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz, Szeretettel köszöntelek a Természet baráti kör közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz,s máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

  • Tagok - 705 fő
  • Képek - 16921 db
  • Videók - 5688 db
  • Blogbejegyzések - 13089 db
  • Fórumtémák - 16 db
  • Linkek - 34 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
TERMÉSZET BARÁTI KÖR vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a Természet baráti kör közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz, Szeretettel köszöntelek a Természet baráti kör közösségi oldalán!
Csatlakozz te is közösségünkhöz,s máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

  • Tagok - 705 fő
  • Képek - 16921 db
  • Videók - 5688 db
  • Blogbejegyzések - 13089 db
  • Fórumtémák - 16 db
  • Linkek - 34 db

Üdvözlettel,
Rádiné Zsuzsa
TERMÉSZET BARÁTI KÖR vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

network.hu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A Tusnádfürdőn július 22. és 27. között rendezendő tábor mottója: Történetekből történelem. A 2014-es magyarországi választások, az első bálványosi tábor óta eltelt negyedszázad elemzése és a nemzetpolitika lesznek az idei, 25.

Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor kiemelt témái. A szervezők szerint erdélyi magyar-magyar párbeszédre és magyarországi-erdélyi párbeszédre lehet számítani, igyekeznek ugyanakkor a magyar-román párbeszédnek is helyet biztosítani.

 

PROGRAM

 

2014. július 23., szerda

 

LŐRINCZ CSABA SÁTOR

10.00 MEGNYITÓ

Történetekből történelem!

 

Potápi Árpád János (nemzetpolitikáért felelős államtitkár, Miniszterelnöki Hivatal) 

Németh Zsolt (elnök, Külügyi bizottság, Országgyűlés)

Toró T. Tibor (elnök, Erdélyi Magyar Néppárt)

Albert Tibor (polgármester, Tusnádfürdő)

Sándor Krisztina (ügyvezető elnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)

David Campanale (újságíró, BBC) 

Tárnok Mária (a kuratórium elnöke, Kisebbségekért – Pro Minoritate Alapítvány)

Moderátor: Demeter Szilárd (elemző, Századvég)

 

13.00

Magyarország jobban teljesít!? 

 

Schiffer András (frakcióvezető, LMP képviselőcsoport, Magyar Országgyűlés)

Rogán Antal (frakcióvezető, Fidesz képviselőcsoport, Magyar Orszgágyűlés) 

Seszták Miklós (miniszter, Nemzeti Fejlesztési Minisztérium) 

 

KÓS KÁROLY SÁTOR

 

12.00

Minőség vagy létszám – s hol a magyar egyetem? 

 

Dávid László (rektor, Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem)

Nagy László (rektorhelyettes, BBTE, Kolozsvár)

Vass Levente (orvos, alelnök, Studium-Prospero Alapítvány, Marosvásárhely)

Orosz Ildikó (elnök, II. Rákóczi Ferenc, Kárpátaljai Magyar Főiskola, Beregszász) 

Moderátor: Zakariás Zoltán (alelnök, Erdélyi Magyar Néppárt, Székelyudvarhely)

 

 

16.00

Mensura Transylvanica-műhely

 

2014. – Három választás és az erdélyi magyarok

Ilyés Gergely (politológus, Nemzetpolitikai Intézet, Budapest) 

Székely István Gergő (politológus, Nemzeti Kisebbségkutató Intézet, Kolozsvár) 

Toró Tibor (politológus, Mensura Transylvanica, Sapientia EMTE) 

 

WEKERLE–MIKÓ SÁTOR

11.00 

Megnyitó – Wekerle-Mikó Terv

 

Kiss Ervin (főtitkár, Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara)

Kovács Sándor (vezérigazgató, Kárpát Régió Üzleti Hálózat) 

László János (elnök, Kárpátia Magyar Román Kereskedelmi és Iparkamara)

Kupcsok Lajos (társelnök, Magyar- Szlovák Kereskedelmi és Iparkamara) 

Mátis Jenő (alelnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács) 

 

13.00 

Turizmus helyesen, avagy miért térjen vissza a vendég?

 

Szatmáryné Jähl Angéla (elnök, BKIK Kereskedelmi Tagozat)

Baranovszki György (ügyvezető elnök, Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége)

Horváth Gergely (vezérigazgató-helyettes, Magyar Turizmus Zrt.) 

Gregor Roy Chowdhury (Mikes kastély, Zabola) 

 

MISZSZ-SÁTOR

13.00

A politikus és más emberfajtákbakk

 

Lakó Péterfi Tünde (civil aktivista, blogger, Marosvásárhely)

Bakk Dávid Tímea (szerkesztő, transindex.ro)

Stumpf András (újságíró, Heti Válasz) 

 

15.00

Önkéntesség Európában, önkéntesként Erdélyben

 

Mező Dóra – EVS önkéntes

Farkas Henriett – EVS önkéntes

Suzanne Darras – EVS önkéntes 

Fodor Mózes – Erdélyi Ifjúsági Egyesület, Székelykeresztúr

Moderátor: Kovács Eszter (újságíró, Udvarhelyi Híradó)

 

17.00

Stand up Comedy Aranyosi Péter – Dumaszínház

 

PALLAS Athéné Domus Concordiae Alapítvány sátor 

 

10.00 – 11.30 

Tudatosan a pénzügyekben

 

Tervezett előadók:

Bethlendi András (Magyar Nemzeti Bank, Ügyvezető Igazgató)

Kandrács Csaba (Magyar Nemzeti Bank, Monetáris Tanács tag) dr. György Attila (Román Pénzügyminisztérium, Államtitkár) 

 

14.00 – 15.30 

Kihívások előtt a monetáris politika

 

Tervezett előadók: 

Kocziszky György (Magyar Nemzeti Bank, Monetáris Tanács tag),

Juhász Jácint (adjunktus, Babeş – Bolyai Tudományegyetem, )

 

16.00 – 17.30 

 

Gazdaság és nemzetstratégia a gyakorlatban Csizmadia Norbert előadása (Magyar Nemzeti Bank, Ügyvezető Igazgató)

 

PUSKÁS FERENC KÁVÉHÁZ

 

13.30

Új osztályterem, új módszerek a Z generáció oktatásában

 

Arany László Tamás, ügyvezető igazgató, Könyvtárellátó Nonprofit Kft.

Damsa Andrei, vezető kutató, JátékosLét Kutatóközpont

Kajdi Ákos, főosztályvezető, Klebelsberg Intézményfenntartó központ

Lászlófy Pál, elnök, Külhoni Magyar Oktatási Tanács

Molnár Szilárd, szakértő, Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács, Nemzetstratégiai Kutatóintézetet

Moderátor: Szani Ferenc, oktatási munka-csoportvezető, Informatika a Társadalomért Egyesület

 

15.30

Mit kezdhetünk külhoni magyar állampolgárként az igazolványunkkal? 

 

Kontrát Károly, parlamenti államtitkár, miniszterhelyettes, Belügyminisztérium

Sikó Anna, canberrai nagykövet

Wetzel Tamás, nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár, Miniszterelnökség

Dr. Zsigmond Barna Pál, Csíkszereda főkonzulja

Moderátor: Biró Albert, elnök, Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács, Szakértői Tanácsadó Testület

 

Bethlen Gábor sátor

 

13:00 – 14:15. Nemzetpolitikai Kutatóintézet bemutatkozása (Kántor Zoltán, igazgató). Kisebbségi Jogvédő Intézet bemutatkozása (Gyeney Laura, igazgató)

 

14.15 – 16.30. Nyelvi jogok. Nyelvi jogkiterjesztés (szakmai tanácskozás)

Talpas Botond (elnök, Igen, tessék! mozgalom)

Szigeti Enikő (elnök, CEMO)

Zsigmond József és Markó Attila (Mikó jogsegélyszolgálat)

Ferenc Viktória (Nemzetpolitikai Kutatóintézet)

Gyeney Laura (Kisebbségi Jogvédő Intézet)

 

17.00

„Végül is ketten maradnak, Isten és a bor” (Hamvas Béla)

Borkóstoló

 

Kertész Zoltán (Etyek)

Légli Géza (Balatonboglár)

 

 

MAGYAR TEÁTRUM Színházi sátor

 

KIÁLLÍTÁS

 

A Magyar Művészeti Akadémia bemutatja a „Bizánctól Csíksomlyóig” című passió történeti kiállítását

Tordai Hajnal jelmeztervező és Juhász Tibor kiállítás rendező 

 

Gyermek-kapaszkodó

10.00-14.00 Teátrumi Mocorgó Játszóház

A Teátrumi Mocorgó Játszóház – a különböző életkorok és érdeklődési körök adta kihívásnak megfelelve – 10 és 14 óra között, a gyermekbirodalom különböző színterein, eltérő játékokkal (fajátékok, mozgásos, konstrukciós, fejlesztő játékok), kézműves foglalkozással és logikai asztallal várja az érdeklődőket.

 

Felnőtt kapaszkodó

15.00 Szakmai beszélgetés: Zene és színház

Résztvevők: Kiki (Első Emelet zenekar), Szomor György (színművész), Unger Balázs (Cimbaliband)

Moderátor: Szabó László (A Magyar Teátrumi Társaság titkára)

 

18.00 A Művészetek Háza Gödöllő bemutatja: Cimbaliband zenekar

“A népzene tehát a természet tüneménye” – mondta Bartók, és ez az állítás a mai világban is megállja a helyét, vallják a Cimbaliband tagjai. Zenéjükben a modern kelet európai életérzés keveredik a népzenével, viszont mindez természetes formában történik, mert ők egy igazi „multikulti” zenekar. Zenekari tagok: Unger Balázs – cimbalom, ének, Szita Eszter – ének, Agatics Krunoszláv – harmonika, Lázár Gyula – nagybőgő, basszusgitár, Boda Gellért – hegedű, Unger Gergő – gitár, vokál, Horváth Dániel – dob, ütőhangszerek

 

Utó-kapaszkodó

24.00 Retro Buli

Sztárvendégek: Kiki, Szomor György

 

CSŰR

MTVA filmvetítés:

14.00 – 15.20

A berni követ 

 

17.00 – 18.30

Jó arc projekt bemutatása

Kali István (elnök, Regeneráció Egyesület, Marosvásárhely)

Simon Emőke (projektvezető, Marosvásárhely)

Karácsony Lehel (HR felelős, Regeneráció Egyesület, Marosvásárhely)

 

Erzsébet Sátor

 

állandó programok:

Az érdeklődők tájékoztatása az Erzsébet-programról

Erzsébet-tábor 2012, 2013 filmvetítés (6 x 26 perc), illetve Erzsébet Talentum Program filmvetítés (2 x 26 perc)

Kvízjátékok

Erzsébet-tábor 2012-2013-2014 fotó slide-show

Tábordal klip Megasztárokkal

Erzsébet Újság 2014 Tusnád

 

15.00

Kerekasztal-beszélgetés

Téma: „Történetekből történelem” – Az Erzsébet-utalvány és az Erzsébet-program első három éve

- dr. Guller Zoltánnal, a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány kuratóriumának elnökével

- Deutsch-Für Ágnessel, az Erzsébet-tábor programvezetőjével

 

Magyar Turizmus sátor

 

A Magyar Turizmus sátorban a rendezvény teljes időtartama alatt színes programokkal, érdekességekkel várunk minden érdeklődőt a vízparti nyaralástól az aktív kikapcsolódásig!

 

Folyamatos programok 10.00-18.00 óra között:

Magyarország turisztikai ajánlatainak bemutatása

Csabai kolbász és kézzel készített konyakmeggy kóstoltatás

Aki már megtanulta, az idén is kirakhatja: Rubik-kocka játék

 

Magyar Posta sátor

 

Baross Gábor Közlekedési Sátor

A HungaroControl Magyar légiforgalmi Szolgálat és a GYSEVCARGO közös sátra.

Fókuszban a közlekedésbiztonság! 

Interaktív játékokkal, kvíz és tesztkérdésekkel valamint információs anyagokkal várjuk az érdeklődőket minden nap 10-17 óra között.

Pörgess bele a szerencsédbe és irányítsd Te Európa légi közlekedését! 

Aktivitásodat jutalmazzuk!

 

MTVA sátor

 

12.00 – 13.00

Újságírói történetekből történelem – A rendezvény története médiamunkások szemével 

 

Ambrus Attila, a Külhoni Magyar Újságíró Egyesületek Konvenciója elnök,

Moszkovits János, a Határok nélkül felelős szerkesztő,

Gazda Árpád, MTI kolozsvári tudósító,

Gálfi Melinda, kultúrális főszerkesztő – Duna TV NZrt, B.

Nagy Veronika, RTV Magyar Szerkesztőség főmunkatárs,

Csinta Samu, Erdélyi Napló főszerkesztő,

Rostás Szabolcs, Krónika főszerkesztő,

Boros Zoltán dokumentumfilm-rendező.

Moderátor: Maksay Ágnes, Video Pontes stúdió vezető, ( Kós Károly Kollégium, alelnök, Kolozsvár).

 

13.30 14.00

Dr. Zenehouse – Miből áll az elektronikus zene? – előadó: Milkovics Mátyás zenész, a Neo együttes alapítója. Moderátor: Péczeli Dóra

 

14.00 – 15.00

Filmes történetekből történelem – Visszatekintés a 25 évvel ezelőtti aradi és temesvári eseményekre – résztvevők: Balogh László rendező-operatőr, a KSZKA elnöke, moderátor: Havasi János (MTVA Határon túli különmegbízott, KKK titkár)

 

15.00 – 16.00

Hazajáró – A Duna TV műsorának közönségtalálkozója – résztvevők: a műsor készítői. Moderátor: Csete Bea 

 

16.00 – 17.00

Közönségfilm és közszolgálat – a Médiatanács Mecenatúra programja. A beszélgetés résztvevői: Néder Sarolta, MTVA – Támogatási vezérigazgató-helyettes, Köbli Norbert, forgatókönyvíró – (A berni követ), Maksay Ágnes, Video Pontes Stúdió vezető ( Kós Károly Kollégium alelnök, Kolozsvár), Kollarik Tamás, NMHH Médiatanács tag. Moderátor: Kiss Gábor István

 

17.00

Közönségtalálkozó

Edda

Quimby

Műsorvezető: Péczeli Dóra

 

DEPO/DESIGN TERMINAL sátor

MOME„ Animációs filmszemle” 

Vetítés: 11:00 – 19:00

A filmszemlét megnyitja: Bogár Róbert – DEPO

 

Zenei program

Warm up: Plastic Trombone

Stereotrombon (live) by Tatratea

After: Fishman

 

SAPIENTIA

 

11.00

Kávé és rádió 

Ébresztő élő rádiós műsorral kávé mellett (aktuális hírek/ tévhitek a Sapientiáról/ zene)

 

12.00

Ismerd meg Tusványost mint embert! Tusványos márkaszemélyisége

Kádár Beáta (egyetemi tanársegéd, Sapientia EMTE)

Sándor Krisztina (ügyvezető elnök, EMNT) 

Fancsali Barna (elnök, Magyar Ifjúsági Tanács)

 

13.00

AdBuster – Miért dőlünk be a reklámoknak?

Székely Kinga (egyetemi tanársegéd, Sapientia EMTE)

 

14.30

Lerántjuk a leplet a természettudományos tévhitekről: Laborkukac

Dr. Mara Gyöngyvér (egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE)

Dr. Bálint Emese (tanársegéd, Sapientia EMTE)

 

16.00

Szeretet fogott el a gyermek iránt – a születés szokásvilága

Dr. Balázs Lajos (egyetemi docens, Sapientia EMTE)

 

17.00

Sós Anna: Szerelempatak c. film vetítése

 

Egész napos program:

Egyetemi életképek Csíkszeredából című fotókiállítás

 

PKE SÁTOR

 

Milyen egy bölcs ész? 

 

11:00 – 12:00 PKE reggeli – bemelegítő

12:00 – 14:00 Haver?! Így is lehet ismerkedni… – drámapedagógiai játékok

14:00 – 15:00 English corner

15:00 – 17:00 Bölcs eszek – irodalmi játékok

Egész napos programok: Szemétből szobor, pocolda

 

KESKENY ÚT SÁTOR

 

11,00 – hangoló

11,30 – Áhítat: Kádár János Zoltán

12,00 – Előadás: Bustya János: „Fészbuk dzsenörésön", avagy Facebook a pofák könyve: jópofa?

16,00 – Élményszínház

18,00 – Gitárest

19,00 – Filmvetítés: A közösségi háló (Social Network, 2010) szereplő(k):

Jesse Eisenberg, Justin Timberlake, Andrew Garfield, Joseph Mazzello

21,00 – Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

 

Naponta a Keskeny út sátor mellett:

11,00 – 13,00 – Baba-mama, gyerek-szülő klub

16,00 – 18,00 – Baba-mama, gyerek-szülő klub

 

ERDÉLY MENTŐCSOPORT

14-18 óra állandó program 

Ismertető: betekintés az Erdély Mentőcsoport munkájába és a speciális mentésbe. Elsősegély alapfokon. 

Kutyás keresési bemutató.

 

Csíki Anyák

 

A hét folyamán minden nap szabad programok gyerekeknek, szülőknek, arcfestés antalkicsiknek-nagyoknak.

 

15.00 – Egyed Éva szülésznővel beszélgetünk, Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház, Csíkszereda

16.30 – Szoptatás, babahordozás, avagy a fenntartható kötődő nevelés – szakemberekkel beszélgetünk

 

Nagyszínpad

20.00 – Edda

22.00 – Quimby

 

Bulik a koncertek után:

 

Kisszínpad – MISZSZ-sátor

 

23.00 – Loyal Apples' Club;

Transylvania Rock Band

 

Csűr

Tóth Árpi buli

 

2014. július 24., csütörtök

 

KÓS KÁROLY SÁTOR

 

12.00

Felsőfokú politikus-képzés: mi az? / Politicus cum laude

 

Dr. Horváth József (főtitkár, Nemzeti Közszolgálati Egyetem)

Horkay Hörcher Ferenc (igazgató, MTA Filozófiai Intézet, professzor, Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Budapest)

Bakk Miklós (politológus, egyetemi előadótanár, BBTE, Kolozsvár)

Moderátor: Bognár Zoltán (politológus, Kolozsvár)

 

14.00

Egy a tábor, hány a zászló? 

 

Toró T. Tibor (elnök, Erdélyi Magyar Néppárt)

Bíró Zsolt (elnök, Magyar Polgári Párt) moderátor: Fráter Olivér (alelnök, Nemzetstratégiai Kutatóintézet)

 

16.00

A szinergia jegyében: nemzetstratégia és nemzetpolitika

 

Szász Jenő (elnök, Nemzetstratégiai Kutatóintézet)

Potápi Árpád János (nemzetpolitikáért felelős államtitkár, Miniszterelnöki Hivatal)

 

WEKERLE–MIKÓ SÁTOR

 

11.00

Szakképzés – A versenyképesség eszköze

 

Odrobina László (főosztályvezető, Szakképzési és Felnőttképzési főosztály, Nemzetgazdasági Minisztérium)

Kiss Ervin (főtitkár, Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara)

Palotás József (főigazgató-helyettes, Nemzeti Munkaügyi Hivatal, Budapest)

Magdó János (főkonzul, Magyarország Főkonzulátusa, Kolozsvár)

 

13.00

KKV-k a foglalkoztatás politikában – Fejlesztési lehetőségek

 

Köves Balázs (ügyvezető igazgató, DELEGO KFT)

Kott Zoltán (elnökségi tag, Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara)

Moderátor: Megyeri Péter (ügyvezető igazgató, Starjobs Kft.)

 

MISZSZ SÁTOR

 

13.00

A Feketeerdőtől a Fekete-tengerig (2860 km kajaktúra) 

 

Bálint F. Gyula (fotós, sportújságíró, Budapest)

Donka Attila (földrajztanár)

Moderátor: MTVA /Kenyeres Oszkár (Hazajáró)

 

15.00

Érzelem, szeretet, szerelem, szexualitás

 

dr. Farkas Tibor (szexuálpszichológus, Budapest)

 

17.00

Stand up Comedy Beliczai Balázs – Dumaszínház

Pallas Athéné Domus Concordiae Alapítvány sátor

 

10.00 – 11.30 

Euró kint vagy bent

 

Tervezett előadók: Gabler Gergely (Erste Bank, Vezető Makroelemző)

Barcza György (Napi Gazdaság, Főszerkesztő)

 

14.00 – 15.00

Mondd el a véleményed! A magyarországi és határon túli közgazdasági képzés kihívásai 

 

16.00 – 17.30

Kitárul a Kincstár kapuja – Dr. Dancsó József előadása (Magyar Államkincstár, Elnök)

Interaktív vitafórum

 

PUSKÁS FERENC KÁVÉHÁZ

 

13.30

Új személet és új technikák a közlekedésben

 

Almássy Kornél, BKK Közút Zrt. Vezérigazgató

Dudik János, vezérigazgató, Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.

Lenner Áron Márk, belgazdaságért felelős helyettes államtitkár, Nemzetgazdasági Minisztérium

Simon Gábor, vezérigazgató, Volán Egyesülés

Vitézy Dávid, Budapesti Közlekedési Központ Zrt. vezérigazgató

moderátor: Soltész Attila, elnök, Informatika a Társadalomért Egyesület

 

15.30

Informatikával hatékony nagyvállalatok

 

Téren Róbert Ferenc, vezérigazgató, MVM NET Távközlési Szolgáltató Zrt.

Bíró Viktor, informatikai és távközlési vezető, Magyar Villamos Művek 

Zautasvili Péter, ügyvezető, Spesys Kft.

Daradics Kinga, ügyvezető igazgató, MOL Románia

Szabó Zoltán Attila, vezérigazgató, Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt.

Vaszily Miklós, vezérigazgató, Origo.hu

Mátrai Gábor, szakértő, Bell Research Kft

Moderátor: Biró Albert, elnök, Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács, Szakértői Tanácsadó Testület

 

Bethlen Gábor sátor

 

13.00 – 13.45 

Répás Zsuzsanna: A Nemzetpolitikai Államtitkárság programjai, 2010-2014. 

 

14.00 – 14.45 

Állampolgárság és nemzetpolitika

Wetzel Tamás (Nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár):

 

14.45 – 16.30 

Nemzetpolitikai vita (alapelvek, kettős állampolgárság, autonómia)

 

Résztvevők: Bárdi Nándor, Székely István, ifj. Toró Tibor, Székely István Gergely, Kántor Zoltán

 

17.00

„Végül is ketten maradnak, Isten és a bor” (Hamvas Béla)

 

Borkóstoló

Kaló Imre (Eger)

 

MAGYAR TEÁTRUM Színházi sátor

 

Gyermekkapaszkodó

10.00 – 14.00 Teátrumi Mocorgó Játszóház

 

A Teátrumi Mocorgó Játszóház – a különböző életkorok és érdeklődési körök adta kihívásnak megfelelve – 10 és 14 óra között, a gyermekbirodalom különböző színterein, eltérő játékokkal (fajátékok, mozgásos, konstrukciós, fejlesztő játékok), kézműves foglalkozással és logikai asztallal várja az érdeklődőket.

 

Felnőtt kapaszkodó

15.00 Szakmai beszélgetés: A kortárs magyar dráma

 

Résztvevők: Székely Csaba (író), Seregi Zoltán (rendező), György Attila (író)

Moderátor: Fekete Péter (A Békéscsabai Jókai Színház igazgatója)

 

18.00 A Békéscsabai Jókai Színház bemutatja: Apáti Miklós: K und K (Karády katonái)

Ízelítő egy készülő kortárs drámából.

Fellépnek: Liszi Melinda, Babócsai Réka, Tege Antal

Utókapaszkodó

24.00 Magyar Teátrum Kvíznight (interaktív csoportos vetélkedő)

 

Mit tudsz a színház világáról? Mennyire mozogsz benne otthonosan? Ezen az estén kiderül! 3-5 fős csoportok jelentkezését várjuk a helyszínen. Kvízmester: Németh Kristóf. Segítséget a Magyar Teátrum Sátor művészei adnak. Nyereménnyel készülünk!

 

CSŰR

 

12.00

Mi tudjuk, hogy MIK vagyunk és MIT akarunk?

 

Fancsali Barna (Magyar Ifjúsági Tanács elnöke)

Gulyás Tibor (Magyar Ifjúsági Konferencia elnöke)

Téglásy Kristóf (főosztályvezető)

Talpas Botond (Magyar Ifjúsági Konferencia régióelnök)

Moderátor: Sorbán Attila Örs (Erdélyi Magyar Ifjak elnök)

 

MTVA filmvetítés

16.30 – 18.00

 

Magyarok a Barcáért

CSŰR TERASZ

 

15.00

Csütörtöki népi délután, bemutatkoznak a klézsei és a kósteleki csángók

 

15.00 – 17.00 óráig etno-gasztro előadás.

(Geluska csombolyítás közben énektanítás, hiaktatás szövegek tanítása, furulya szó, kellemes moldvai és gyimesi népzene hagyományőrzőkkel, házi visináta és egyéb házi termékek kóstolásával).

 

Geluska főzés közben 17.30 – 19.00 elő táncház

Geluska elfogyasztása után 19.30 – – 21.00 óráig levezető

 

Erzsébet Sátor

Állandó programok:

 

Az érdek

lődők tájékoztatása az Erzsébet-programról

 

Erzsébet-tábor 2012, 2013 filmvetítés (6 x 26 perc), illetve Erzsébet Talentum Program filmvetítés (2 x 26 perc)

 

Kvízjátékok

 

Erzsébet-tábor 2012-2013-2014 fotó slide-show

 

Tábordal klip Megasztárokkal

 

Erzsébet Újság 2014 Tusnád

 

15.00

Kerekasztal-beszélgetés

 

Téma: A XXI. századi szolidaritás – az Erzsébet-program szerepe és küldetése

Majthényi Lászlóval, a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány főtitkárával

Borza Terézzel, az Erzsébet-program Tanácsadó Testületének tagjával, porcelánművésszel

 

Magyar Turizmus sátor

 

Folyamatos programok 10.00 – -18.00 óra között:

 

Magyarország turisztikai ajánlatainak bemutatása

 

Csabai kolbász és kézzel készített konyakmeggy kóstoltatás

 

Aki már megtanulta, az idén is kirakhatja: Rubik-kocka játék

 

Magyar Posta sátor

 

Baross Gábor Közlekedési Sátor

 

A HungaroControl Magyar légiforgalmi Szolgálat és a GYSEVCARGO közös sátra

 

Fókuszban a közlekedésbiztonság!

 

Interaktív játékokkal, kvíz és tesztkérdésekkel valamint információs anyagokkal várjuk az érdeklődőket minden nap 10-17 óra között.

Pörgess bele a szerencsédbe és irányítsd Te Európa légi közlekedését!

Aktivitásodat jutalmazzuk!

 

MTVA sátor

 

12.00 – 13.00

Közmédia közösen – a külhonban is – – A nemzetben gondolkodás a közszolgálati médiában -

Résztvevők: Dr. Szabó László Zsolt MTVA vezérigazgató, Jónás István MR nZrt vezérigazgató, Dobos Menyhért László Duna TV nZrt vezérigazgató, Gazsó L. Ferenc MTI nZrt vezérigazgató, Medveczky Balázs MTV nZrt vezérigazgató. Moderátor: Kiss Gábor István

 

13.30 – 14.00

A Páva vonzásában – – a portrébeszélgetés résztvevői: a Tokos Zenekar egy tagja és Melles Endre, tusnádfürdői táncos. Moderátor: Morvai Noémi

 

14.00 – 15.00

Ördöngős népdalok Közös éneklés a Tokos Zenekarral

Tagok: Vajas Albert, Tókos Csongor Attila, Szép Gyula Bálint, Tóth Adorján Márton, Gergely Elek.

 

15.45 – 16.45

Határtalan hangok – Fiatal magyar előadók esélyei határon innen és túl 

Résztvevők: Likó Marcell (Vad Fruttik) és Maszkura. Moderátor:Péczeli Dóra

 

17.00 – 18.30

Közönségtalálkozó: Vad Fruttik, Tankcsapda

Műsorvzető: Péczeli Dóra

 

DEPO/DESIGN TERMINAL sátor

 

13:00

Design Terminal bemutatkozás – Böszörményi-Nagy Gergely a Design Terminál főigazgatója

 

A Design Terminál Inkubációs programjának előadása:

- bemutatkozik a Design Terminál inkubációs programja (Ács Zoltán az Inkubációs program vezetője

- A Design Terminál Inkubációs programjának vezetője, Ács Zoltán beszélget a kreatívipari befektetésekről, az elmúlt évek tapasztalatairól, a magyarországi lehetőségekről, és arról, hogy mi kell ahhoz, hogy beváltsa a reményeket a kreatívipari szektor. Megismerhetjük a befektetői oldal, valamint egy befektetést már elnyert magyar márka tapasztalatait.

 

15:00

Bemutatjuk a KRÜH-t ( Kárpát Régió Üzleti Hálózat)

(Vállalkozásokat segítő programok)

 

16:00

Trendek, Tradiciók és Túlélés. Helyzetkép a székelyföldi képzőművészetről

 

Előadó: Damokos Csaba designer, képzőművész. A romániai képzőművészeti szövetség Háromszéki fiókjának elnöke.

 

17:00

Budapest anno és most – Előadó: Almási Zétény

 

Zenei program:

Nomád (live)

Drum&Dj koncert feat K.R.Z.A (live)

Dj. Pozsi

 

SAPIENTIA

 

11.00

Kávé és rádió

 

Ébresztő élő rádiós műsorral kávé mellett (aktuális hírek/ tévhitek a Sapientiáról/ zene)

 

12.00

Elbírhatja tömegének százszorosát egy laskából készült szerkezet?

 

Laskahídépítő workshop és verseny (Egész napos tevékenység: 12-16 építés, 17 tesztelés)

Csomor Levente (hallgató)

Keresztes Alpár (hallgató)

Mihály Norbert (hallgató)

Dr. Faluvégi Erzsébet (egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE)

 

13.00

Lehete a jövőben csupán kéz gesztusokkal tárgyakat irányítani?

 

Gesztusokkal irányított légpárnás járművek bemutatása és versenye

Patka Gergely (hallgató)

 

14.00

Azt gondoljuk, hogy gitáreffektusokat csak drága, profi gyári pedálokkal lehet előállítani?

Fehér Áron (hallgató)

 

Lehete elektromos energiát szállítani vezeték nélkül

Máriás Nimród (hallgató)

 

15.00

 

Tévhitek a párkapcsolatról

Dr. Kovács Réka Rozália (egyetemi tanársegéd, Sapientia EMTE)

 

16.00

Tények és tévhitek az elektromobil- és pneumobilról (Járművek bemutatása)

 

Suteu Hunor (hallgató)

Jobb Szabolcs (hallgató)

László Zoltán (hallgató)

A Miújság.zip diáklap által szervezett Töredékek című fotópályázat legsikeresebb darabjai egész nap megtekinthetők.

 

PKE SÁTOR

 

Te képes vagy ráhangolódni a jobb féltekédre?

 

11:00 – 12:00 PKE reggeli – kezdjük zenével a napot

 

12:00 – 13:00 Rajz és ritmus

 

13:00 – 14:30 Készíts saját művészkönyvet!

 

14:30 – 16:00 Csoportos ritmusfejlesztő játékok

 

16:00 – 16:30 Lampion eregetés

 

16:30 – 17:00 Népdal oktatás

 

Egész napos programok: Élők múzeuma, pocolda, interaktív betörő-projekt a PKE sátorban

 

KESKENY ÚT SÁTOR

 

11:00 – hangoló

 

11:30 – Áhítat: Andorkó Attila

 

12:00 – Előadás: Ruszka Sándor: Félelem – Fél elem, avagy (F)élni?

 

16:00 – Kézműves foglalkozás: bogozás, rajzolás, festés, agyagozás

 

18:00 – Gitárest

 

19:00 – Filmvetítés: Árnyékország, (Shadowlands) szereplő(k): Sir Anthony Hopkins, Debra

 

Winger, Joseph Mazzello, Edward Hardwicke

 

21:00 – Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

 

Naponta a Keskeny út sátor mellett:

 

11:00 – 13:00 – Baba-mama, gyerek-szülő klub

 

16:00 – 18:00 – Baba-mama, gyerek-szülő klub

 

ERDÉLY MENTŐCSOPORT

 

14 – 18 óra állandó program

 

Ismertető: betekintés az Erély Mentőcsoport munkájába és a speciális mentésbe.

 

Elsősegély alapfokon.

 

Kutyás keresési bemutató.

 

Csíki Anyák

 

A hét folyamán minden nap szabad programok gyerekeknek, szülőknek, arcfestés kicsiknek-

nagyoknak.

 

14.00 – 17.00 – Bográcsolás Ottissal, az Erdélyi Konyha főszerkesztőjével, Csíkszereda

 

17.00 – 18.00 – Asszonysors Moldvában –vendégünk Oláh-Gál Elvira újságíró, rádiótudósító, Csíkszereda

 

Nagyszínpad

 

20.00 – Vad Fruttik

22.00 – Tankcsapda

 

Bulik a koncertek után: 

 

Kisszínpad – MISZSZ- sátor: 

 

23.00 – Orpheusz;

Transylmánia

 

Csűr

DJ Golyó

 

2014. július 25., péntek

 

LŐRINCZ CSABA SÁTOR

 

10.00

Az EU integráció alkotmányos korlátai

 

Csáky Pál (európai parlamenti képviselő, MKP) 

Sógor Csaba (európai parlamenti képviselő, RMDSZ) 

Győri Enikő (államtitkár, Külgazdasági és Külügyminisztérium) 

Deutsch Tamás (európai parlamenti képviselő, Fidesz)

Schöpflin György (európai parlamenti képviselő, Fidesz-KDNP) 

moderátor: Borókai Gábor (főszerkesztő-lapigazgató, Heti Válasz) 

 

13.00

A rész és az egész – nemzetpolitikai kerekasztal

 

Brenzovics László (elnök, Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség)

Pásztor István (elnök, Vajdasági Magyar Szövetség) 

Toró T. Tibor (elnök, Erdélyi Magyar Néppárt)

Horváth Ferenc (elnök, Muravidéki Magyar Önkormányzati Nemzeti Közösség) 

Semjén Zsolt (miniszterelnök-helyettes, Miniszterelnökség)

 

15.00 

Az Európai Unió és a Regionalizmus 

 

Izsák Balázs (elnök, Székely Nemzeti Tanács) 

Marc Gafarot i Monjo (külügyi kabinetvezető, Katalán Demokratikus Konvergencia Párt, Katalónia) 

Szilágyi Ferenc (alelnök, Partiumi Autonómia Tanács, Nagyvárad)

Andrea Carteny (Kelet-Európa történetkutató, Sapienza Egyetem, Róma) 

Moderátor: Borbély Zsolt Attila (alelnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács, Arad)

 

KÓS KÁROLY SÁTOR

 

11.00

Mire jó a külhoni magyar állampolgárság? 

 

Wetzel Tamás (helyettes államtitkár, Miniszterelenökség) 

Sándor Krisztina (ügyvezető elnök, EMNT)

Kontrát Károly (parlamenti államtitkár, Belügyminisztérium) 

moderátor: Dénes László (sajtófőnök, Tőkés László EP-iroda, Nagyvárad)

 

16.00

Autonómia – románoknak és magyaroknak

 

Mottó: „Márványszínű egek alatt, kicsi vonat kanyarog,/Benne ülnek kézenfogva románok és magyarok” (kommunista versrészlet)

Mădălin Guruianu (önkormányzati képviselő, a Nemzeti Liberális Párt városi szervezetének elnöke, Sepsiszentgyörgy)

Papp Előd (alelnök, Erdélyi Magyar Néppárt, Csíkszereda) 

Kalmár Ferenc (elnöki főtanácsadó, Kárpát-medencei Magyar Képviselők Fóruma) 

Sergiu Constantin (tudományos kutató, EURAC, Bozen, Dél-Tirol)

Moderátor: Csinta Samu (főszerkesztő, Erdélyi Napló)

 

MISZSZ-SÁTOR

 

11.00

A népfőiskolától a felnőttképzésig

 

Molnár Judith (Arbor Vállalkozók Szövetsége, elnök)

Rodics Gergely (Pogány-havas Kistérségi Társulás, igazgató)

Bányász József (Gyulafehérvári Caritas, Vidékfejlesztés, igazgató)

Kolumbán Gábor (Élő Szövet Alapítvány, elnök)

Moderátor: Szakács Ferenc Sándor (ügyvezető igazgató, Pro Educatione Egyesület)

 

13.00

The show must go on – kríziskommunikációs esettanulmányok

 

Bíró Árpád (BBTE kommunikáció szakos hallgató)

Benedek Bernadett (BBTE kommunikáció szakos hallgató)

Dr. Zörgő Noémi (BBTE egyetemi tanár)

 

15.00

Ifjúságpolitikai kerekasztal

 

Fancsali Barna (elnök, Magyar Ifjúsági Tanács, Kolozsvár)

Tőke Ervin (elnök, MINTA, Csíkszereda)

Gulyás Tibor (elnök, Magyar Ifjúsági Konferencia) 

Bauer Béla (vezető kutató, Századvég)

Moderátor: Szabó-Györke Zsombor (kommunikációs szakember, Igen! Tessék! mozgalom)

 

17.00

Stand up Comedy

Csenki Attila – Ablakzsiráf 50 árnyalata – Dumaszínház

 

Pallas Athéné Domus Concordiae Alapítvány

 

10.00 – 11.30 

Banki és alternatív finanszírozási formák szerepe a gazdasági növekedésben

 

Tervezett előadók: Orbán Gábor (Nemzetgazdasági Minisztérium, Államtitkár)

Diósi László (OTP Románia, Vezérigazgató)

Bethlen Miklós (Magyar Kockázati és Magántőke Egyesület, elnök)

 

14.00 – 15.30

Világgazdasági tendenciák – növekedési kilátások a válság után

 

Tervezett előadók: Palotai Dániel (Magyar Nemzeti Bank, Ügyvezető Igazgató)

Bilibók Botond (Concorde Alapkezelő, Vezérigazgató) 

 

16.00 – 17.30

A Magyar Nemzeti Bank Társadalmi Felelősségvállalási Stratégiája – Fókuszban a határon túli közgazdasági képzés

 

dr. Windisch László előadása (Magyar Nemzeti Bank Alelnök, PADOC Alapítvány Kuratóriumi Elnök)

Kerekasztalbeszélgetés: 

Tervezett résztvevők: dr. Dávid László (Sapientia Egyetem, rektor)

dr. János Szabolcs (Partiumi Keresztény Egyetem, rektor)

Juhász Jácint (Babeş – Bolyai Tudományegyetem, adjunktus)

Gerendás János (PADOC Alapítvány, igazgató)

 

PUSKÁS FERENC KÁVÉHÁZ

 

13.00

Tehetséggondozás és elitoktatás

 

Dávid László, rektor, Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem

Ilosvai Péter, ügyvezető, TectumIT

Mudri György, programigazgató, Calasanctius Training Program, Ifjúsági Üzleti Program

Szalai Zoltán, ügyvezető, Mathias Corvinus Collegium

Dr. Erdei Ildikó, igazgató, Bartók Béla Elméleti Líceum

Moderátor: Balogh Ákos Gergely, főszerkesztő, mandiner.hu 

 

14.30

Innováció és Startup–világ a Kárpát-medencében

 

A kerekasztal-beszélgetés résztvevői:

Spaller Endre, elnök, Nemzeti Innovációs Hivatal

Turcsán Tamás Péter, startup-tanácsadó, társadalmi innovátor 

Dr. Várady Zoltán, vezérigazgató, Corvinus Kockázati tőkealap-kezelő Zrt. 

Vinnai Balázs, a Misys Digital Channels vezetője

Ducsai Oláh Zsanett, vezérigazgató, Agrotechfood Agrár és Élelmiszeripari Innovációs Zrt.

Buzogány László, társalapító, travelminit.hu

moderátor: Kristóf Péter, Informatika a Társadalomért Egyesület 

 

16.00

Látható és láthatatlan háborúk – avagy a kibertér fenyegetettségei

 

Dr. Szemerkényi Réka, politikai főtanácsadó, Miniszterelnökség

Zala Mihály, elnök, Nemzeti Biztonsági Felügyelet

Demeter Szilárd, elemző, Századvég Politikai Elemzések Központja

Suba Ferenc, alelnök, Európai Hálózat- és Információbiztonsági Ügynökség

Vass Péter, külföldi piacok üzletfejlesztési igazgató, Tigra Kft.

Moderátor: Horváth Gergely Krisztián, információbiztonsági munka-csoportvezető, Informatika a Társadalomért Egyesület 

 

TILOS KÁVÉHÁZ

 

13.00

Az Európai Unió reformok előtt

 

Sinka László (főosztályvezető, Igazságügyi Minisztérium) 

Prőhle Gergely (helyettes államtitkár, Emberi Erőforrások Minisztériuma) 

Wintermantel Péter (szakmai főtanácsadó, Külgazdasági és Külügyminisztérium) 

Szilágyi Zsolt (alelnök, Erdélyi Magyar Néppárt)

Moderátor: Breuer Klára (kijelölt nagykövet) 

 

14.30

Férfiak klubja – kinek, minek, miért? 

Bedő Imre (vállalkozó, a klub létrehozója, Budapest)

Moderátor: György Attila (író, Csíkszereda)

 

16.00

Vízimozi

Papp Attila Zsolt (költő, Kolozsvár) verseskötetét bemutatja Demeter Szilárd

 

Bethlen Gábor sátor 

 

11:00 – 12:00.

Potápi Árpád János (Nemzetpolitikáért felelős államtitkár): A törvényhozástól a végrehajtásig

 

12.00 – 13.00.

Lélfai Koppány (BGA Zrt., vezérigazgató): A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. Támogatáspolitika. Magyarság Háza.

 

13:30 – 16:00

Oktatási tanácskozás. Oktatáskutatás. Oktatáspolitika

moderátor: Aáry-Tamás Lajos

Ferenc Viktória, Morvai Tünde (NPKI)

Papp Z. Attila (MTA TK KI)

Kapitány Balázs (Népesedéstudományi Intézet)

Erdei Ildikó (Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár)

Burus-Siklódi Botond (elnök, Romániai Magyar Pedagógusszövetség)

 

17.00

„Végül is ketten maradnak, Isten és a bor” (Hamvas Béla)

Borkóstoló

Sebestyén Csaba (Szekszárd)

Polgár Zoltán (Villány)

 

MAGYAR TEÁTRUM Színházi sátor

 

Gyermek-kapaszkodó

 

10.00-14.00

Teátrumi Mocorgó Játszóház

A Teátrumi Mocorgó Játszóház – a különböző életkorok és érdeklődési körök adta kihívásnak megfelelve – 10 és 14 óra között, a gyermekbirodalom különböző színterein, eltérő játékokkal (fajátékok, mozgásos, konstrukciós, fejlesztő játékok), kézműves foglalkozással és logikai asztallal várja az érdeklődőket.

 

 

Felnőtt kapaszkodó

 

15.00 

Szakmai beszélgetés: Színház és a fiatalok

Résztvevők: Radnai Péter (kommunikációs szakember), Németh Kristóf (a Budapesti Játékszín igazgatója), Szabó László (A Magyar Teátrumi Társaság titkára), Fekete Péter (a Békéscsabai Jókai Színház igazgatója), Kovács Balázs (a Művészetek Háza igazgatója), Pálffy István (volt országgyűlési képviselő), Fehér István (televíziós szerkesztő), Czunyiné dr. Bertalan Judit (köznevelési államtitkár)

 

18.00 

A Nemzeti Színház bemutatja: Keresztül Európán, Tompos Kátya és Hrutka Róbert műsora

Egy varázslatos zenei utazás Angliától Oroszországig. Dalok angol, francia, bolgár, magyar és orosz nyelven, melyek közt Kátya és az általa választott versek alkotják azt a hidat, ahol a két kultúra, kelet és nyugat összeér. A dalokat Hrutka Róbert öltöztette megfelelő zenei köntösbe egy nagyszerű zenekar segítségével. Fellép: Tompos Kátya, Hrutka Róbert és Kalmus Felicián

 

Utó-kapaszkodó

24.00 Magyar Teátrum buli Radnai Péterrel

 

CSŰR

 

14.00

Filmvetítés 

 

MAYDAN 2.0 – dokumentumfilm (52’)

Ukrajnában 10 évvel ezelőtt több százezren tüntettek a fogalommá vált „Majdan”-on az igazuk védelmében. A szép, új világról szóló álmok azonban nagyon gyorsan szertefoszlottak. Szakértők és laikusok egyaránt úgy vélték, nincs olyan eszme, amiért a csalódott nép még egyszer áldozatot hozna. Diáklázadásnak indult, de egész Ukrajnát megrázta a 2013 novembere óta tartó szembenállás. Kik az ellenfelek, milyen célért és mi ellen küzdenek? Véletlen eseménysorozat, vagy előre megírt forgatókönyv követelt ennyi áldozatot? Mi vezetett ahhoz, hogy sokan önként mentek a biztos halálba Kijev főterén? Kiállja Ukrajna a megpróbáltatásokat, vagy szétszakad az ország? Ukrajna már soha nem lesz olyan, mint az Európa-párti, békés diáktüntetés tavaly december elsejei brutális szétverése előtt volt. Vélemények és tények Kijevből, Lembergből és Ungvárról. Maydan 2.0. Dokumentumfilm Ukrajnáról, az ukrán nép szabadságharcáról – kárpátaljai magyar újságírók szemével.

 

Beszélgetés az alkotókkal: K. Debreceni Mihály, Sterr Attila, Vass Tamás 

és Brenzovics László (elnök, KMKSZ)

Moderátor: Tóth István (főkonzul, Beregszász)

 

MTVA filmevtítés

 

16.30

Dinoszauruszok és vadászaik

 

19.30 – 24.00

Koncert és táncház, tánctanítás

Pál István Szalonna és bandája

Diószegi László

 

Erzsébet Sátor

 

állandó programjai:

• Az érdeklődők tájékoztatása az Erzsébet-programról

• Erzsébet-tábor 2012, 2013 filmvetítés (6 x 26 perc), illetve Erzsébet Talentum Program filmvetítés (2 x 26 perc)

• Kvízjátékok

• Erzsébet-tábor 2012-2013-2014 fotó slide-show

• Tábordal klip Megasztárokkal

• Erzsébet Újság 2014 Tusnád

 

15.00

Kerekasztal-beszélgetés

Téma: Egy hétre nagycsaláddá válni – milyen generációs hatásai lehetnek az Erzsébet-táboroknak?

 

- Majthényi Lászlóval, a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány főtitkárával

- Asztalosné Zupcsán Erikával, az Erzsébet-program Tanácsadó Testületének tagjával

 

Magyar Turizmus sátor

 

Díszvendég: Nyíregyháza

Ismerd meg Nyíregyháza látnivalóit! – csomagajánlatok, látnivalók a Nyírségből

Varázslatos Nyírség Quiz- a nap végén nyereménysorsolás a helyes megoldók között

Gyógyító vizek varázsa – Sóstói gyógyvízkóstoltatás

Helló Nyíregyháza! – Fotózkodj!

3 Táj 3 Varázslata – Pálinkák bűvöletében (pálinkabemutató)

Aki már megtanulta, az idén is kirakhatja: Rubik-kocka játék

Segway akadálypálya a sátor előtt

 

Magyar Posta sátor

 

Baross Gábor Közlekedési Sátor

A HungaroControl Magyar légiforgalmi Szolgálat és a GYSEVCARGO közös sátra.

Fókuszban a közlekedésbiztonság! 

Interaktív játékokkal, kvíz és tesztkérdésekkel valamint információs anyagokkal várjuk az érdeklődőket minden nap 10-17 óra között.

Pörgess bele a szerencsédbe és irányítsd Te Európa légi közlekedését! 

Aktivitásodat jutalmazzuk!

 

MTVA sátor

 

12.00 – 14.00

Finom, de egészséges – Gasztroangyal közönségtalálkozó és közös főzés Borbás Marcsival. Moderátor: Mátyus Katalin

 

14.00 – 15.00

A Páva vonzásában – Beszélgetés nemzeti kultúránk legősibb ágáról, a népművészetről – résztvevők: Kelemen László , Hagyományok Háza, főigazgató, Agócs Gergely, Hagyományok Háza – Népművészeti Műhely vezető, Diószegi László, történész-koreográfus, a Teleki László Alapítvány igazgatója, Sebő Ferenc, Kossuth-díjas énekes, népzenekutató.Moderátor: Balogh Júlia

 

15.00 – 16.00

"Mindenki másképpen egyforma" – A külhoni médiaműhelyek helyzete – résztvevők: Jakab Endre, Székelyföldi Stúdió vezetője ( Kós Károly Kollégium), Klemm József, Újvidéki Rádió igazgató (Kós Károly Kollégium), Kulin Zoltán, a Kárpátaljai Megyei RTV vezérigazgató-helyettese (Kós Károly Kollégium), Kriják Krisztina, a Drávatáj c. televíziós műsor és a Képes Újság főszerkesztője, Eszék (Kós Károly Kollégium) Zver Ilona, Szlovén RTV magyar műsorokért felelős vezérigazgató-helyettese (Kós Károly Kollégium), Barlay Tamás, Vallási, kisebbségi és határon túli műsorok főszerkesztő MTVA (Kós Károly Kollégium alelnök). Moderátor: Havasi János, Kós Károly Kollégium titkár

 

16.00 – 17.00

Az aranyember – Portrébeszélgetés Buzánszky Jenővel – beszélgetőtárs Pásztor Zoltán, MR nZrt intendáns

 

17.00 -18.30

Közönségtalálkozó: Pannonia Allstars Ska Orchestra (PASO), Rúzsa Magdi

műsorvezető:Péczeli Dóra

 

DEPO/DESIGN TERMINAL sátor

 

Építészeti és 3D nyomtatás nap – kezdés: 13h

- 13:00 – 14:00 A 3D nyomtatás ipari és orvosi alkalmazása – Előadó Fehér Zoltán (VarinexZrt.)

- 14.00-15.00 Generatív építészet, parametrikus design és a 3D nyomtatás – Előadó: Szabó Péter (Parametric Art, Gigamax 3d)

- 15.00- 18.00 óráig 3D nyomtató, modellek, nyomtatás bemutató.

- 15:00 – 3D nyomtatás és az építészet – AFIÚK Építész Stúdió

- 16:00 – Az ötlet megvalósítása – hogyan építsünk LEGO gyárat. Előadó: Glavatity Gábor Márk

- 17:00 – Metrót a lakásba! /nincs lehetetlen csak tehetetlen – Előadó: Pozsonyi Attila

 

Zenei program

Warmup: Dodo

Szakos Andrea és a Karmapirin (live)

Infraghandi feat MC Fedora (live)

 

SAPIENTIA SÁTOR

 

11.00

Kávé és rádió 

Ébresztő élő rádiós műsorral kávé mellett (aktuális hírek/ tévhitek a Sapientiáról/ zene)

 

12.00

Tudjuk-e mit szívunk? (előadással összekötött kísérletek)

Dr. Szacsvai Kinga (egyetemi adjunktus, Sapientia EMTE)

 

14.00

A 21. század új kihívásai Kissinger és Brzezinski tükrében. Az orosz-ukrán konfliktus európai és globális kérdései

Dr. Nógrádi György (biztonságpolitikai szakértő)

 

16.00

Tévhitek az EU-ban az EU-ról (workshop, játékok)

Székely Csongor

 

Egész napos program:

III. Sapixel Nemzetközi Fotókiállítás

Szervező: Kolozsvári Hallgatói Önkormányzat

 

PKE SÁTOR

 

Közgáz? Nem gáz! Ga(rá)zdálkodj okosan és ügyesen!

11:00 – 12:00 PKE reggeli – csak gazdaságosan

12:00 – 14:00 PAJZOS Csaba dékán, PKE Közgazdaságtudományi Kar: KARRIERmenedzsment és MEDVEkarrier Á' la Tusványos

15:00 – 17:00 SZAKÁLI István Lóránd egyetemi adjunktus, helyettes-államtitkár: Ga(rá)zdálkodj EU-san... Mi vár Romániára a 2014-20-as EU-s költségvetési időszakban?

Egész napos program: Karrier sátor – személyiség- és önismereti tesztek, kommunikációs játékok, tárgyalástechnikai játékok, önéletrajz írási tanácsadás.

 

Cseh Tamás sátor

 

12.00

Kultúra mesterfokon, versengés vagy kiegészítés

 

Balatoni Monika (kulturális diplomáciáért felelős államtitkár, Külgazdasági és Külügyminisztérium)

Hoppál Péter (kultúráért felelős államtitkár, Emberi Erőforrások Minisztériuma) 

Vitézy Zsófia (igazgató, Magyar Kulturális Intézet, Brüsszel) 

Doncsev Toso (igazgató, Magyar Kulturális Intézet, Szófia) 

Kósa András László (igazgató, Magyar Kulturális Intézet, Bukarest) 

Moderátor: Nagy Pál (igazgató, Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely)

 

15.00

Történelmi családok mai küldetése Erdélyben

 

gróf Teleki Kálmán (Teleki kastély, Gernyeszeg) 

báró Bánffy Farkas (Fugad) 

Gregor Roy Chowdhury (Mikes kastély, Zabola)

 

16.00 

Unortodoxia – Magyarország megújítása 

 

Gulyás Gergely (törvényalkotásért felelős alelnök, Magyar Országgyűlés) 

Németh Szilárd (országgyűlési képviselő, Magyarország)

Bitay Márton Örs (állami földekért felelős államtitkár, Földművelésügyi Minisztérium) 

Jonathan Horsman (igazgató, Project Associates, London) 

Orbán Gábor (adó- és pénzügyekért felelős államtitkár, Nemzetgazdasági Minisztérium) 

Czibere Károly (szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár, Emberi Erőforrások Minisztériuma) 

Moderátor: Huth Gergely (pestisracok.hu)

 

KESKENY ÚT SÁTOR

 

11.00 – Hangoló

11.30 – Áhítat: Ruszka Sándor

12.00 – Kerekasztal beszélgetés: Böjte Csaba, Kató Béla, Székely Kinga Réka: Van-e szükség még egyházra?

A beszélgetést vezeti Bardócz Csaba

16.00 – Kézműves foglalkozás: bogozás, rajzolás, festés, agyagozás

18.00 – Gitárest

19.00 – Filmvetítés: Életrevalók (Intouchables, 2011) szereplő(k): François Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny

21.00 – Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

Naponta a Keskeny út sátor mellett:

11.00 – 13.00 – Baba-mama, gyerek-szülő klub

16.00 – 18.00 – Baba-mama, gyerek-szülő klub

 

ERDÉLY MENTŐCSOPORT

 

14-18 óra állandó program 

Ismertető: betekintés az Erdély Mentőcsoport munkájába és a speciális mentésbe. 

16.00 Kosztolányi Krisztián: Az egészségügyi gyógymasszázs, az egészségügyi gyógytorna és az oszteopátia szerepe a mindennapokban

Elsősegély alapfokon. 

Kutyás keresési bemutató.

 

Csíki Anyák

 

A hét folyamán minden nap szabad programok gyerekeknek, szülőknek, arcfestés kicsiknek-nagyoknak.

11.00 – 15.00 – Ismerkedés a népi motívumokkal – a foglalkozást Tifán Irénke vezeti, az Udvarhelyszéki Népművészek Egyesületének elnöke, Székelyudvarhely

15.00 – A fiatal értelmiségiek krízise: a kapunyitási pánik – Dr. Kádár Annamária pszichológus, egyetemi adjunktus, tréner, Marosvásárhely

16.30 – A kapuzárási pánik pszichológiája – Kakassy Blanka pszichológus, mentálhigiénés szakember, Marosvásárhely

 

Penge Sátor – Gazdasági Tanácsadó Klub programjai

 

15:00 20 év: a zabolai tábortól a New Yorki tőzsdéig

Mészáros Csaba (Evopro tulajdonos)

 

16:30 Sikeres vállalkozásindítás, induló vállalkozás finanszírozási lehetőségei

Horgos Lénárd (M27 Absolvo, partner)

 

Nagyszínpad

20.00

Pannonia Allstars Ska Orchestra (PASO)

22.00

Rúzsa Magdi

 

Kisszínpad – MISZSZ-sátor: 

23.00 

Longerstep; 

Még 5 perc

 

Csűr:

DJ Nappali

 

2014. július 26., szombat

 

NAGYSZÍNPAD

 

10.00

Történetekből történelem – – Tusványos 25 éve című film vetítése

 

10.30

Történetekből történelem! 

 

Orbán Viktor (Magyarország miniszterelnöke)

Tőkés László (elnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács)

Moderátor: Németh Zsolt (elnök, Külügyi Bizottság, Országgyűlés)

 

13.00

Fölszállott a páva – Gálaműsor

 

KÓS KÁROLY SÁTOR

 

16.00

Kérdezz – felelek: 2 megyei elnök versus 2 újságíró

 

Tamás Sándor (elnök, Kovászna Megye Tanácsa, Sepsiszentgyörgy)

Borboly Csaba (elnök, Hargita Megye Tanácsa, Csíkszereda)

 

MISZSZ -SÁTOR

 

15.00

A politika áldozatai – Magyarok a világ börtöneiben

 

Lukács Csaba (újságíró, Magyar Nemzet)

Marossy Géza (operatőr-rendező, MTVA)

Moderátor: Stumpf András (újságíró, Heti Válasz)

 

17.00

Stand up Comedy Dombóvári István – Dumaszínház

 

Bethlen Gábor sátor

 

13.00 – 14.00: bemutatás; 14.00–14.30: kérdések, hozzászólások, beszélgetés

 

∙ Nemzetpolitikai Államtitkárság (2012 a külhoni magyar óvodák éve, 2013 a külhoni magyar kisiskolások éve, 2014 a külhoni magyar felsősök éve, Julianus Program, Kőrösi Csoma Sándor Program, Mikes Program), előadó: Répás Zsuzsanna

∙ Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt., Magyarság Háza

∙ Kisebbségi Jogvédő Intézet és nyelvi jogkiterjesztés

∙ Nemzetpolitikai Kutatóintézet (Bemutatkozás + Programok, kiadványok)

 

14.45 – 15.45: előadás; 15.45 – 16.30: kérdések, hozzászólások, beszélgetés)

 

∙ Oktatás (Külhoni magyar oktatás helyzete; NPKI kutatásai, illetve az NPKI által megrendelt vagy együttműködésben megvalósult kutatások alapján)

∙ Életút interjú (a nemzetpolitika boszorkánykonyhájából)

∙ Szakmai kerekasztal (nemzetpolitika: politika és/vagy tudomány)

∙ Szakmai előadás(ok)

 

17.00

„Végül is ketten maradnak, Isten és a bor” (Hamvas Béla) 

 

Borkóstoló

 

(Tokaj)

 

Breitenbach pince, Kiss János

Dobogó pince, Domokos Attila

Degenfeld pince, Újvári Vivien

 

MAGYAR TEÁTRUM Színházi sátor

 

Felnőtt kapaszkodó

 

18.00 A József Attila Színház bemutatja: Munkácsy, a festőfejedelem részletek

 

A kortárs musical a festő, Munkácsy Mihály emberi arcát mutatja, arról vall, hogyan érezhetett küzdelemmel teli, kalandos élete során, voltak-e tanítói, barátai, és vajon voltak-e valódi, nagy szerelmei.

Fellép: Molnár Szilvia, Zöld Csaba, Sövegjártó Áron.

 

Utó-kapaszkodó

24.00 Magyar Zenék bulija Dj Szabó Lászlóval

 

CSŰR

 

15.00

Bemutatkozik a Nőileg, az erdélyi nők magazinja

 

Sebestyén Kinga (felelős kiadó, Nőileg magazin)

Zörgő Noémi (főszerkesztő, Nőileg magazin)

Kovács Eszter (újságíró, Nőileg magazin)

 

Magyar Turizmus sátor

 

Díszvendég: Nyíregyháza

 

Ismerd meg Nyíregyháza látnivalóit! – csomagajánlatok, látnivalók a Nyírségből

 

Varázslatos Nyírség Quiz- a nap végén nyereménysorsolás a helyes megoldók között

 

Gyógyító vizek varázsa – Sóstói gyógyvízkóstoltatás

 

Helló Nyíregyháza! – Fotózkodj!

 

3 Táj 3 Varázslata – Pálinkák bűvöletében (pálinkabemutató)

 

Aki már megtanulta, az idén is kirakhatja: Rubik-kocka játék

 

Segway akadálypálya a sátor előtt

 

Ha napközben nálunk játszottál, figyeld a sorsolást este a koncert előtt!

 

Baross Gábor Közlekedési Sátor

 

A HungaroControl Magyar légiforgalmi Szolgálat és a GYSEVCARGO közös sátra.

 

Fókuszban a közlekedésbiztonság!

 

Interaktív játékokkal, kvíz és tesztkérdésekkel valamint információs anyagokkal várjuk az érdeklődőket minden nap 10-17 óra között.

 

Pörgess bele a szerencsédbe és irányítsd Te Európa légi közlekedését!

Aktivitásodat jutalmazzuk!

 

MTVA sátor

 

17.00 – 18.30

Közönségtalálkozó: Baricz Gergő, 30Y, Intim Torna Illegal

 

Műsorvezető: Péczeli Dóra

 

DEPO/DESIGN TERMINAL sátor

 

Napközben – Animációs filmek az előadó sátorban

 

Zenei program

AnimaSound System Special techno szett (live)

Petit duett (live)

guest: Krueger (ninjabreaks)

 

Medgya

Animációs filmszemle részletes vetítési program: 

 

11:00 – -11:40

MOME Kidsmovies

FIN – Katalin Glaser | 2008

AllThatCats – Mátyás Lanczinger | 2009

AttheCountryside – Anna Wonház | 2009

Monstercatch – Ágota Végső | 2012

Rabbit and Deer – Péter Vácz | 2012

Paperworld – Dávid Ringeisen, László Ruska | 2013

 

(Ebéd)

 

12:45- – 13:50

MOME Best of

Orsolya – Bella Szederkényi | 2009

I'm Simon – Tünde Molnár | 2009

Home – Bálint Gelley | 2012

Lady with Long Hair – Barbara Bakos | 2012

Howthe World Began – Iván Tamás | 2013

Chase – Áron Lőrincz | 2012

Sofitaland – Zsófia Tari | 2010

Alone – Miklós Menderei | 2008

Heritage – Zsolt Bukta | 2013

Freeze – Balázs Tóth | 2009

 

14:00- – 15:10

Stop Motionretrospective

Glowing Love – Gyula Macskássy | 1939

HoneyBreadDance – Ferenc Varsányi | 1975

SceneswithBeans – Ottó Foky | 1975

Chair – Ferenc Cakó | 1977

Auguszta: Luncheon – Csaba Varga | 1980

Ad astra – Ferenc Cakó | 1982

Cookies – Gyula Nagy | 1984

Icar – Géza M. Tóth | 1996

Morb – Igor Lazin | 2003

AttheCountryside – Wonhaz Anna | 2009

 

15:15- – 16:20

Contemporary magyar

 

Life Line – TomekDucki | 2007

Hanne – Magyarósi Éva | 2005

Ariadne's Thread – Attila Bertóti | 2009

MyName is BofferBings – László Csáki | 2012

Dipendenza – Panna Horváth-Molnár | 2012

SymphonyNo. 42 – Réka Bucsi | 2013

 

17:25- – 18:30

MOME Best of

Orsolya – Bella Szederkényi | 2009

I'm Simon – Tünde Molnár | 2009

Home – Bálint Gelley | 2012

Lady with Long Hair – Barbara Bakos | 2012

Howthe World Began – Iván Tamás | 2013

Chase – Áron Lőrincz | 2012

Sofitaland – Zsófia Tari | 2010

Alone – Miklós Menderei | 2008

Heritage – Zsolt Bukta | 2013

Freeze – Balázs Tóth | 2009

 

17:35- – 18:45

Best of Magyar retrospective

LuckyJim – Gyula Macskássy | 1942

Pencil and Rubber – György Várnai, Gyula Macskássy | 1960

Sisyphus – Marcell Jankovics | 1974

Fly – Ferenc Rofusz | 1980

Wind – Csaba Varga | 1985

Farewell, Little Island! – Sándor Reisenbüchler | 1987

Mind theSteps! – István Orosz | 1989

My Baby LeftMe – MiloradKrstic | 1995

DeadWater – Tibor Bánóczki | 2001

Wasps, Geese, PearTree – László Csáki | 2004

Maestro – Géza M. Tóth | 2005

Log Jam / KJFG No. 5 – Alexei Alexeev | 2008

 

SAPIENTIA SÁTOR

 

12.00

Elvi kérdés a nyelvi kérdés? – a kolozsvári magyar diákok fogyasztói tudatossága (kerekasztal beszélgetés)

 

Csata Zsombor (adjunktus, BBTE, Magyar Szociológia és Szociális Munka Intézete)

Talpas Botond (elnök, Igen, tessék! mozgalom)

Bethlendi András (ügyvezető, Igen, tessék! mozgalom)

 

14.00

Az interjú mítoszai

 

Rövid előadás, majd ezt követő interjúszimuláció

Fugel Edina (KMDSZ Karrierioda koordinátora)

 

17.00

Zsók Levente humorista előadása

 

A Dumaszínház, Showder Klub és Comedy Central fellépője

 

PKE SÁTOR

 

DIÁK/...ki vetített képek – visszajátszó színház

 

11:00 – 12:00 PKE reggeli – csak játékosan

 

14.00 – 15.45 Műhelyfoglalkozás Donáth Attila, a Közép-európai playback színházi iskola trénerének vezetésével

 

16.00 – 18.00 A Nagyváradi playback színházi társulat és vendégeinek előadása

 

KESKENY ÚT SÁTOR

 

12,00 – Előadás: Margulescu Cotiso és Melinda: „Előttem az élet, és nem látok tőle semmit:" avagy Hogyan találjam meg a hivatásomat? 

 

14,00 – Sátorzáró

 

Naponta a Keskeny út sátor mellett:

 

12,00 – 14,00 – Baba-mama, gyerek-szülő klub

 

Csíki Anyák

 

A hét folyamán minden nap szabad programok gyerekeknek, szülőknek, arcfestés kicsiknek-nagyoknak.

 

Anya Csak egy van, ezért Védelem. (Közös programok a marosvásárhelyi Védem egyesülettel.)

 

10.00 – 13.00 – Könnyebb megelőzni, mint gyógyítani – ingyenes talpdiagnosztika a csíkszeredai Talpdiagnosztikai centrum jóvoltából

 

11.00 – 13.00 Gyógyító illóolajok – MáthéKriszta (Szépfalu) és Lázár Mónika (Csíkszereda) vezető doTerra szaktanácsadókkal KacsóEtelka (Marosvásárhely) és Lipeczky Erna-Andrea (Csíkszereda) beszélgetnek

 

15.00 – 16.30 Immunrendszer és azallergiák – Dr. Albert Kinga immunológus, Sepsiszentgyörgy

 

17.00 – 18.00 Fergeteges Zumba party Ábrahám Emőkével és csapatával Csíkszeredából, Vitus Kingával és csapatával Sepsiszentgyörgyről, Veress Orsolyával és csapatával Marosvásárhelyről, valamint az érdeklődőkkel

 

Nagyszínpad

 

13.00 – Fölszállott a páva gála-műsor

19.00 – Baricz Gergő

21.00 – 30Y

23.00 – Intim Torna Illegál

01.00 – Megaparty: DJ. Goranga

 

Bulik a koncertek után: 

 

Kisszínpad – MISZSZ-sátor: 

 

23.00 – Face Today;

Bagossy Brothers Company

 

Csűr: 

Kusmó

http://erdely.ma/

Címkék:

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Rádiné Zsuzsa üzente 3 éve

Ajánlom figyelmébe ezt a rendezvényt mindenkinek, aki el tud jutni !

Köszönöm Erzsike a figyelem felhívást !

Válasz

Ez történt a közösségben:

Miclausné Király Erzsébet írta 9 órája a(z) SZÉP VERSEK fórumtémában:

Aranyosi Ervin: KARÁCSONYI SÜTEMÉNY Süssünk ...

Rádiné Zsuzsa írta 14 órája a(z) Időjárás és ember kapcsolata – HUMÁNMETEOROLÓGIA fórumtémában:

Vasárnap nem várható fronthatás, töltsünk pár órát a ...

Rádiné Zsuzsa írta 14 órája a(z) METEOGYÓGYÁSZATI TANÁCSOK fórumtémában:

A gyógyító cékla Talán nem is gondolnánk, hogy a céklában ...

Rádiné Zsuzsa írta 14 órája a(z) SZÉP VERSEK fórumtémában:

Német Vivien: ARCON CSÓKOL A KARÁCSONY A jégvirágos ...

Rádiné Zsuzsa írta 14 órája a(z) IDÉZETEK fórumtémában:

Az ádventi várakozás lényege szerint: várakozás arra, Aki van;...

Rádiné Zsuzsa írta 14 órája a(z) MAI NAPI KALENDÁRIUM fórumtémában:

DECEMBER 17. Alvinci kastélyában meggyilkolták a...

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu